جاده چالوس کوتاه می شود !!!

طبق شنیده ها از دولت آقای رییسی ، قرار است باند رفت اتوبان تهران شمال تا پایان سال 1401 افتتاح گردد. با افتتاح این باند جاده چالوس پس از نزدیک به 90 سال ، به یک اتوبان مدرن جایگزین خواهد شد و مسافران از تهران مستقیما در کمتر از 2 ساعت به شمال دسترسی خواهند داشت.

با توجه به سرمایه گذاری های متعددی که در حوزه زمین و ویلا در شهر های غرب مازندران پیشبینی میشود راه اندازی این اتوبان منجر به افزایش قیمت ملک در شمال به خصوص در غرب مازندران گردد.

با افتتاح این اتوبان شهرهای چالوس ، کلاردشت ، مرزن آباد ، نوشهر ،تنکابن ، سلمانشهر و … با افزایش قیمت ملک روبرو گردند.

به نظر می رسد با افتتاح بافت رفت اتوبان تهران شمال ، باند برگشت نیز سرعت بیشتری تکمیل و اتوبان به طور کامل به بهره برداری برسد.

پروژه اتوبان تهران شمال در دولت آقای هاشمی رفسنجانی شروع به فعالیت کرد که این پروژه سالها در کش و قوس پیمانکاران و کسری بودجه دولت غیر فعال گردیده بود که با روی کار آمدن دولت آقای رئیسی و فشار دولت به بنیاد مستضعفان به عنوان پیمانکار منجر به تسریع در تکمیل این پروژه ملی گردید.

با افتتاح کامل این بزرگراه ، طول مسافت تهران تا شمال به ۹۰ کیلومتر و کمتر دو ساعت خواهد رسید.

از سال ۱۴۰۰ پروژه با ساخت پل ها و تونل های متعدد پیگیری شد که در حال حاضر تیم های پیمانکار به سرعت وارد عمل شده و شواهد حاکی از سرعت بالای پیشرفت فیزیکی پروژه است.

با افتتاح باند رفت و برگشت عملا جاده قدیم تهران چالوس به دلیل مشکلات ساختاری قابل بهره برداری بعنوان مسیر اصلی نیست و بومی های منطقه جاده چالوس از آن استفاده خواهند نمود که به لحاظ اقتصادی ممکن است مشکلاتی برای کسبه منطقه به وجود آورد که لازم تمهیدات لازم از جانب دولت در نظر گرفته شود.