راهنمای خرید زمین و ویلا در کلاردشت

مقدمه:

سالهاست در منطقه کلاردشت مشکلات عدیده ای در رابطه با خرید ملک گریبانگیر خریداران بوده که بخش عمده ای ازین مشکلات مربوط به عدم شناخت و نبود اطلاعات کافی جهت خرید ویلا در کلاردشت بود کلارویلا دات کام جهت شفاف سازی در حوزه خرید ملک در کلاردشت در صدد است با شفاف سازی و اعتماد سازی برای مشتریان و ارائه راهنمای خرید خدمتی جدید در این حوزه ارائه دهد مطالب گفته شده در این یادداشت خطوط اصلی راهنمای خرید را ذکر نموده که شامل جزئیات کمیسیون ها و تغییرات قوانین نمی باشد.راهنمای خرید زمین و ویلا در کلاردشت قصد دارد تا یک راهنمای منصفانه برای مشتریان و علاقمندان به خرید ملک در کلاردشت باشد.

 

  • داخل بافت یا خارج از بافت :

اولین بخش راهنمای خرید ملک در کلاردشت مقوله بافت روستا است در واقع منظور این است که آیا زمینی که قرار است خریداری نمایید در داخل بافت روستا واقع شده یا خیر؟

راهنمای خرید زمین و ویلا در کلاردشت

برای متوجه شدن بافت و غیر بافت ، کافی است به نقشه راهنمای طرح هادی که در بالا نمونه آن آمده است رجوع میکنیم که مشاورین املاک کلارویلا کلیه طرح های هادی را جهت هرگونه استعلام در اختیار دارد. منظور از بافت این است که در زمین میتوان ساخت و ساز مجاز را انجام داد در صورتی که ملک خارج از بافت یا خارج از طرح هادی باشد قابلیت ساخت با مجوز قانونی یا امکان پذیر نیست و یا مشمول قوانین خاص خواهد شد.

  • حریم جنگل :

بدلیل نزدیکی کلاردشت به جنگل بعضی از ملک های کلاردشت ممکن است در حریم جنگل واقع شده باشد بدلیل تجاوز به حریم جنگل طی سال های گذشته خریدارانی که به تازگی وارد کلاردشت می شوند از پیشینه زمین اطلاعی ندارد در صورت نزدیکی ملک به جنگل حتما از مشاور آگاه و قابل اعتماد کمک بگیرید.

  • بنچاق محلی یا سند ثبتی:

زمین های کلاردشت معمولا یا دارای بنچاق محلی هستند و یا سند ثبتی. برای مشخص شدن هویت زمین های بنچاقی باید بدانید که از چه فردی در حال خرید هستید.امروزه اعتبار افراد برای یک خرید مطمئن لازم و ضروری است.چیزی که امروز دفاتر املاک نیز کمتر به آن توجه دارند بحث اعتماد است متاسفانه افراد برای رسیدن به اهداف مادی همه چیز را قربانی اهداف شوم خود میکنند.

زمین های سند دار بخصوص سند تک برگی  و سند شیر و خورشید از اعتبار خوبی در کلاردشت برخوردار هستند و البته زمین های بنچاقی داخل بافت قابلیت دریافت سند را خواهند داشت و ازین بابت نگرانی نیست.

حریم جاده زمین :

تمامی ملک های کلاردشت مشمول عقب نشینی هستند و بخش از آنها عقب نشینی شده و بخشی دیگر نشده اند کوچه های کلاردشت معمولا 8 و 10 متری هستند و خیابان های آن ممکن است 12 ، 14 ، 18 ، 22 و 65 متری باشند حین خرید باید مقدار عقب نشینی در قولنامه ذکر و در صورت توافق با مالک از متراژ زمین کاسته شود.

  • موقعیت زمین :

انتخاب موقعیت ملک برای هر کسی بسیار مهم است به هر اندازه که موقعیت ملکی ممکن است از دید شما مناسب باشد به همان میزان نیز ممکن است از دیدگاه مشاور خرید ملک مناسب نباشد دلیل این نکته در عدم شناخت مشتری از موقعیت ها و مزایا و معایب آن موقعیت است.به طور مثال در کلاردشت زمین هایی هستند که تا اردیبهشت ماه بسیار سرسبز و زیبا هستند و مشتری آنرا میخرد پس از چند ماه وقتی بازمیگردد با بیابان برهوت روبرو میشود یا زمینی در حاشیه رود و یا یک جوی قرار گرفته و شما حریم رود و وضعیت سیلابی بودن آنرا نمیدانید و یا ملک در طرح جامع است و ممکن از مشمول عقب نشینی بیش از چندین متر گردد.

 این یک مثال است برای اینکه بدانید مسائلی در خرید زمین ممکن است وجود داشته باشد که از دید مشتری پنهان بماند بدین منظور لازم است حتما از یک مشاور قابل اعتماد کمک گرفت.کلارویلا دات کام پشتوانه شما در خرید ملک مطمئن خواهد بود.

  • جواز ساخت / پایان کار :

زمین هایی که دارای جواز ساخت هستند دارای ارزش بیشتری در خرید هستند بدلیل تغییر قوانین جواز ساخت بهتر است خرید زمین هایی که دارای جواز ساخت هستند در اولویت قرار گیرد البته قابل ذکر است که امروز کمتر زمینی وجود دارد که جواز ساخت داشته باشد ولیکن وجود داشته و با قیمت بالاتر فروخته میشود در صورتی که زمین مد نظر شما جواز نداشت سایر شرایط را بررسی کنید چرا که در صورت داخل بافت بودن در آینده میتوان جواز گرفت .در رابطه با ویلا جواز ساخت ، خط قرمز خرید است چرا که در صورت نداشتن جواز ساخت مشمول دریافت آب و برق و گاز نشده و حتی امکان تخریب توسط شهرداری نیز هست.

 

******ویژگی خاص****** :

بدون شک این بخش مهم ترین بخش خرید ملک در کلاردشت است ویژگی ملک جزء مواردی است که اکثر خریداران به آن توجهی ندارند تصور ایده آل بودن یک ملک را یک اسب زین کرده در نظر بگیرید که آماده است و شما میتوانید با آن بتازید و یا راه بروید. ویژگی های خاص ملک نیز چنین است که با آن میتوانید هر برنامه ای را اجرا کنید برای خرید ملک هایی که دارای چنین ویژگی هایی هستند شک نکنید باید هزینه ای بیشتر از سایر ملک هایی که چنین ویژگی هایی را ندارند بپردازید.اکثر افرادی که در گذشته در کلاردشت اقدام به خرید ملک کرده اند چنین میپنداشتند که پول اضافی است اگر زمینی که چنین مزایایی(بند الف و ب ) دارد خریداری کنیم حال آنکه اگر امروز از آن افراد سراغی بگیریم میبینیم که ملک آنها نه تنها قابل فروش دیگر نیست بلکه آینده مبهمی هم دارد.

به طور معمول ویژگی های زیر را به لحاظ ریالی با قیمت زمین های معمولی جمع بزنید قیمتی بیش از چیزی که مالکان حاضرند ملک خود را در پای معامله بفروشند حاصل میشود. بنابراین توصیه مشاور به شما چنین است که در صورتی که بودجه شما پاسخ میدهد قید این ویژگی ها را نزنید.(اگر بیش از حد اهل حساب و کتاب هستید میتوانید چند استعلام کارشناسی منصفانه بگیرید و جمع بزنید تا مطمئن شوید)

الف)سند تک برگ (شرایط و پروسه دریافت سند در کلاردشت حداقل 2 سال با صرف هزینه وکیل و سایر هزینه ها )

ب) جواز ساخت (پروسه با هزینه )

ج) دیوار سنگی : بعضی از مشتریان وقتی ملکی را مییبینند که دیوار سنگی دارد با ملکی که دیوار بلوکی دارد و یا اصلا دیوار ندارد مقایسه کرده و تفاوتی در آن نمیبینند در صورتی که ملکی که دارای دیواری سنگی قوی است ممکن است به لحاظ هزینه ای متری 40 هزار تومان و حتی بیشتر به قیمت زمین اضافه نماید بنابراین در صورتی که استحکام دیوار برایتان اهمیتی ندارد خواهشمندیم سراغ چنین زمین هایی مطلقا نروید چون وقت عزیز است.

د) چاه آب :

وجود چاه آب یک مزیت خوب برای ملک است زمین هایی که  دارای چاه آب هستند و در صورتی که چاه عمیق با قابلیت آبدهی بالا باشد دارای قیمتی بالاتر است و ارزش خرید را بالا میبرد.شنیده ها حاکی از آنست که پس از شهرستان شدن کلاردشت احداث چاه آب نیاز به جواز دارد و داستان های خود را دارد بنابراین ملک دارای چاه آّب یک مزیت خواهد بود.(هزینه احداث چاه آب بسته به جنس خاک و عمق آن متغیر است زمین های شیب دار معمولا هزینه حفر چاه بالای دارند)

مشاور ملکی در کلاردشت : جعفری راد

برای شما خریدی مطمئن و دلنشین را آرزومندم

(بروز رسانی در زمستان 1394)

 

 

جهت مشاهده ملک های کلارویلا دات کام از طریق منوی خرید ملک و یا روی لینک زیر کلیک نمائید.

– خرید ویلا در کلاردشت

– خرید زمین در کلاردشت

سوالات خود را جهت پاسخگوئی از طریق فرم تماس با ما یا از طریق ایمیل info@kelarvilla.com  ارسال نمائید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 راهنمای خرید و فروش ویلا در کلاردشت انحصارا توسط کلارویلا دات کام منتشر شده و هرگونه کپی برداری از آن غیر قانونی و مشمول پیگرد قانونی خواهد بود.