طرح هادی

بر اساس آئین نامه نحوه بررسی و تصویب طرحهای توسعه عمران محلی ، ناحیه ای ، منطقه ایی ، و ملی و مقررات شهرسازی و معماری کشور مصوب مورخه 12/10/78 هیأت دولت، طرح هادی روستایی عبارت از :

طرح هادي روستايي طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود ، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکرد های مختلف از قبیل مسکونی ، تولیدی ، تجاری و کشاورزی ، و تأسیسات و تجهیزات و نیازمندیهای عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرحهای ساماندهی فضا و سکونتگاههای روستایی یا طرحهای جامع ناحیه ای تعیین می نماید.

مدت زمان طرح هادی از زمان تهیه طرح به مدت 10 سال مصوب شده است و پس از آن بازنگری خواهد شد.منظور از داخل بافت نیز همان طرح هادی روستا و یا منطقه شهری است که وقتی گفته میشود ملک در داخل بافت واقع است به این منظور است که ملک در داخل محدوده مجاز طرح هادی ساخته شده است ولی برای قانونی بودن آن باید جواز ساخت یا پروانه ساختمانی داشته باشد که روال قانونی خود را دارد.

طرح هادی

طرح هادی

پروانه ساختمان یا مجوز ساخت در کلاردشت بر اساس طرح هادی است و پروانه برای زمین هایی صادر خواهد شد که در داخل طرح هادی قرار بگیرند.

طرح هادی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تهیه می شود و آخرین نسخه موجود تا این تاریخ مربوط به سال 1389 است که در دسترس است.

وب سایت کلارویلا نیز پیرو طرح های مصوب هادی در اقصی نقاط کلاردشت بر اساس نقشه های طرح هادی ملک های غیر مجاز را شناسایی نموده و کلیه ملک های موجود  در سایت کلارویلا دات کام در داخل طرح هادی است و استعلامات مرتبط نیز قبل از خرید اخذ خواهد شد.

کلارویلا دات کام همراه با شما در خریدی مطمئن و پر سود در کلاردشت