مسیر حرکت به سمت کلاردشت

 

مسیر حرکت به سمت کلاردشت

 

FrtR_26_192262

 نقشه و جدول از بهراه

جاده چالوس (جاده 59) تا کلاردشت :

جاده ۵۹ نام اصلی جاده چالوس است جاده ای که برای ما  تداعی کننده خاطرات خوب و سرسبز شمال است. جاده چالوس یکی از مهمترین جاده ها برای مردم تهران و مازندران و البرز است که از کناره کرج آغاز و به شهرستان چالوس در کرانه دریای تبرستان ختم می‌شود. مسیر حرکت به سوی کلاردشت از کرج آغاز شده و تا سه راهی مرزن آباد پیش می رویم و بعد در سه راه مرزن آباد به سمت چپ و جاده اصلی کلاردشت گردش میکنیم.

به منظور خرید ویلا در کلاردشت با ما تماس بگیرید.

معروف های بین راهی جاده چالوس در مسیر حرکت به سمت کلاردشت

1- دهاتی/ جاده چالوس کیلومتر 43

کمتر کسی پیدا می شود که گذرش به جاده چالوس افتاده باشد و نام دهاتی را با بستنی و ماست معروفش نشناسد.در این محل یک مسجد ، سرویس بهداشتی ، سوپر مارکت ، کته کبابی ، چندین رستوران و مرکز پخش محصولات دهاتی و… قرار گرفته است.رستوران ماهان نیز در همین محل قرار گرفته است.

2- نسا /جاده چالوس کیلومتر 62

پمپ بنزین ، سوپر مارکت ، مسجد ، سرویس بهداشتی ، کته کبابی و … در نسا قرار دارد و برای مسافران در دسترس است.

3- گچسر / جاده چالوس کیلومتر 65

باغ گل گچسر و هتل پارسیان در گذر مسافران  جاده چالوس است باغ گل لاله در فصل بهار پذیرای گل دوستان است.

4- تونل کندوان :

تونل کندوان تونلی است در جاده کرج – چالوس. این تونل سال ۱۳۱۷ افتتاح گردید. قبل از احداث این تونل، راه میان کرج و چالوس پنج ماه از سال غیر قابل تردد بود.کار ساخت این تونل با ادوات و ابزار آن سالها، تنها سه سال به طول انجامید. (از ویکی پدیا)

نرسیده به تونل کندوان از سمت کرج ، آشکده های زیادی مشغول فعالیت هستند که بسیاری از مسافران برای صرف غذا و آش در آنجا توقف دارند.

آشکده کندوان جاده چالوس

به منظور فروش ویلا در کلاردشت با ما تماس بگیرید.

5- سیاه بیشه

سیاه بیشه تداعی کننده جگرگی ها در جاده چالوس است البته این تمام سیاه بیشه نیست بلکه سیاه بیشه یکی از مناطق توابع مرزن آباد است که دارای جمعیتی بومی نشین است و اکثر مردم آن رستوران ، جگرگی ، سوپری و … دارند و یا در آنجا مشغول کارند.

 

6- سد تلمبه ای سیاه بیشه

دو سد با اختلاف ارتفاع 500 متر و از نوع تلمبه ای با ظرفیت تولید 1040 مگاوات برق ، اولین سد تلمبه ای کشور است که در نوع خود بی نظیر است.در گذر از سیاه بیشه سد را خواهید دید که در سمت چپ شما در جاده خواهد بود.

سیاه بیشه و نمایی از سد تلمبه ای جاده چالوس

7- مرزن آباد

پس از گذر از شیب های جاده به ابتدای بلوار مرزن آباد میرسیم که شروع شهر مرزن آباد است مرزن آباد امکاناتی چون مسجد ، تعمیرگاه ، درمانگاه ، کلانتری ، رستوران ،مرکز خرید و … دارد و یک شهر بین راهی در جاده چالوس است.در سه راه مرزن آباد به سمپ چپ حرکت کرده و وارد مسیر کلاردشت میشویم.نرسیده به مرزن آباد رستوران معروف دربند قرار گرفته است که چندی پیش در اثر سیل تخریب شد بود ولی مجددا بازگشایی شد.

8- کلاردشت

پس از گذر از مرزن آباد سراشیبی ها را بالا میرویم و  وقتی به سرپایینی ها رسیدید دیگر کلاردشت و دشت بزرگ آنرا خواهیم یافت. پس از چند کیلومتر رستوران های خاطره خوش و شاهونشینان را در سمت راست جاده خواهید یافت که پس از ابتدای ورودی کردیچال قرار گرفته اند پس از آنها به عثمانکلا خواهید رسید و پست 63 کیلو ولت را در سمت راست خود خواهید یافت پس از آن ورودی های پی قلعه و طبرسو را خواهید دید سپس به پمپ بنزین کلاردشت و منطقه لاهو میرسیم در ادامه مسیر گرکپس و بعد مرکز شهرستان کلاردشت یعنی حسن کیف را خواهیم دید.

به منظور خرید ویلا در کلاردشت با ما تماس بگیرید.

kelardasht-کلاردشت

کلارویلا دات کام سفر خوشی را برای شما آرزومند است.
09124433216-01152632664